Masáže v Plzni
Květa Vébrová


Domů | Co nabízím | Kvantová terapie | Ceník | Fotogalerie | Kontakt


Manuální lymfodrenáže

Popis:

Lymfatický systém funguje v našem těle jako drenážní a imunitní, to znamená, že funkce lymfatického systému by se dala přirovnat k čističce.

Jako drenážní shromažďuje různé toxické látky v organismu.Lymfatické cévy vedou téměř každým orgánem v těle. Proudí v nich buňky lymfatického systému, které pohlcují cizorodé látky a odumřelé buňky v organizmu. Díky lymfatickým cévám a jejich obsahu (lymfě) se k různým tkáním dostávají látky důležité pro funkci imunitního systému.

Lymfatický systém je propojen se žilním systémem, do něhož se slévá a který pak odpadní látky odnáší k vylučovacím orgánům. Skládá se tedy z lymfatických cév a uzlin, které fungují jako filtry, v nichž se zachycují nežádoucí látky a mikroorganismy. Lymfatický systém nemá své vlastní „srdce“, které by ho pohánělo, proto je nutností dostatečná funkce žil a fyzický pohyb, jen tak se může uplatnit svalová pumpa.

Při pohybu se svaly smršťují a uvolňují. Masírují tím lymfatické cévy, které pohánějí lymfu v systému (podobný princip se uplatňuje v žilách dolních končetin, proto je pohyb tak důležitý i pro odvádění odkysličené krve z nohou, což vede k otokům a vzniku křečových žil).

Proto je pohyb pro tělo naprosto nezbytný. Lidé s poruchou průchodnosti lymfatického systému mají oteklé končetiny, zahleněný krk, pocit tlaku a městnání v krku, hlavě hrudníku, pánvi a břiše. Bohužel současný způsob života způsobuje, že pokud se nevěnujeme nějakému sportu, máme naprostý nedostatek pohybu. Navíc pokud se k tomu přidají genetické dispozice a stres, velmi mnoho lidí trpí projevy lymfatické nedostatečnosti.

Ideální je série 10 lymfodrenáží, která vám pomůže pro zásadní detoxikaci organismu. Během detoxikační kůry je nutné dodržovat speciální režim. Kůra je vhodná 1-2-krát do roka, ideálně na jaře a na podzim, kdy je nutná očista těla. Poté stačí udržovací lymfomasáž jednou za měsíc.

Indikace léčebné:

vrozené a získané postižení mízního (lymfatického) systému

prevence otoků a vzniku křečových žil

drenáž otoků po úrazech, při revmatických otocích

zvýšené imunity a regenerace organismu

podpora metabolismu

zmírnění migrenozních stavů a bolesti hlavy

Pro sportovce – při únavě dolních končetin

zmírnění potíží při statické zátěži

zmírnění únavy při sedavém zaměstnání

podpora detoxikace organismu

Indikace kosmetické:

zpomalení procesu stárnutí (v oblasti obličeje, krku, dekoltu)

zmírnění a prevence celulitidy

zpevňování podkoží

odstraňování otoků pod očima

 

V jakých případech není lymfodrenáž relativně vhodná:

bronchiální astma

hyperfunkce štítné žlázy

srdeční selhávání

nedostatečně léčený vysoký krevní tlak

bolestivá nebo silná menstruace

kojení

 

V jakých případech není lymfodrenáž absolutně vhodná?

při:

zhoubném nádorovém onemocnění

horečce, bakteriální infekci

zánětu podkoží (erysipelu)

akutním žilním onemocnění

nejasné bolesti břicha

onemocnění jater a ledvin

zeleném zákalu

patologickém těhotenství

poruše srdeční činnosti (do 6ti měsíců po srdeční příhodě)


Co by měl klient dodržovat po dobu lymfatické kúry?

  Upravit pitný režim: je nejdůležitější součástí regeneračního programu. Je nutné denně vypít 3-4 litry tekutin (nejlépe neslazené a nesycené nápoje). Vhodné je vypít do 12 hod. 2 litry tekutin a 2 litry odpoledne. Z ovocných šťáv je nejvhodnější grepová a ananasová, které pomáhají k odbourávání tuků. Dostatek tekutin zajistí odplavování zplodin a tukových částic z lymfatického řečiště. Pitný režim je nutno dodržovat nejméně 2 dny po absolvování kúry. Káva, alkohol nesmí nahrazovat jiné tekutiny pro své močopudné účinky.

  Upravit stravovací režim: chcete-li dosáhnout maximálního efektu, je vhodné vynechat tučná jídla. V jídelníčku by nemělo chybět 5 porcí denně zeleninové nebo ovocné stravy (např. ananas, grapefruit, pomeranče, jahody, hrozno; ze zeleniny – pórek, brokolice, špenát, salát). Ideální je čerstvá zelenina, ne tepelně upravovaná.

  Doporučujeme: kúru absolvovat 2x do roka (ideální je na jaře a na podzim), kdy je nutná detoxikace organismu. Udržovací drenáž je vhodná jednou za měsíc.

  Komprese: ihned po drenáži je vhodné provést kompresi, která nedovolí, aby podkoží opět prosáklo. Vhodné jsou kompresivní punčochy, stahovací legíny.

  Každá kúra: trvá 2-3 hodiny podle typu programu. Není vhodné těsně před kúrou jíst.

  Po absolvování kúry není: vhodným typem cvičení posilování ani kalanetika. Naopak velmi vhodná jsou dechová cvičení, orientální tance, břišní dýchání, běh, cyklistika, treking.

  Indikace pro kosmetický regenerační program jsou: celulitida, otoky nohou, otoky víček, otoky horních končetin, vrásky, otoky pod očima, unavená pleť, snížená funkce lymfatického systému, poruchy imunity (častá onemocnění, chřipky, angíny), zvětšené uzliny (třísla, krk), únavový syndrom, časté bolesti hlavy, předoperační a pooperační stavy. Prevence otoků a vzniku křečových žil. Detoxikace organismu, odstraňování jedovatých látek a čištění vnitřního prostředí, které organismu dovoluje existovat. Zpomalení procesu stárnutí.

  Kontraindikace – nevhodné jsou: chronické onemocnění jater a ledvin, srdeční dekompenzace, stavy po IM (do 6 měsíců), ISH – těžší formy, akutní záněty žil, těžké trombózy, vysoký krevní tlak, poruchy a nemoci štítné žlázy, nádorová onemocnění, těhotenství, kojení, bolestivá menstruace.

  Tvé tělo – tvůj chrám: kdo považuje své tělo za chrám, také k němu tak přistupuje. Přináší mu jen ty nejlepší dary a dobře ví, co tělo potřebuje pro správné fungování organismu. Také si uvědomuje, co tělu škodí a toho se vyvaruje. Vše, co do svého chrámu vložíme, bude nám jednou vráceno, a to buď zdravím a vnitřní krásou nebo nemocí. To záleží jen na každém z nás.